Tikslai – maži ir dideli

tikslu siekimas

Pirma – mintis, kur mintis – ten energija, tada belieka jai manifestuotis į žodį, veiksmą ir rezultatą. Užrašyta mintis yra visada stipresnė nei tik pagalvota ar pasakyta. Labai dažną mūsų susitikimą baigiame trumpa refleksija, apgalvojimu, ką pasiimam kiekvienas sau ir kaip integruosime į savo gyvenimą ir tos minties užrašymu. Juk užrašyta mintis lengviau integruojasi į gyvenimą. Ar tai būtų kažkokia mintis, ar idėja, o gal konkretus veiksmų planas – visiškai nesvarbu. Stovyklose dažniausiai susirašome didelius tikslus – viziją ir tai vizijai pasiekti konkrečius žingsnius – tikslus pagal tam tikrą šabloną. Bet tikslas liks vien tikslu, jei nebus daromi konkretūs žingsneliai tam tikslui pasiekti. Pastebėjau, kad su labai dideliais, grandioziniais tikslais ir siekiais motyvacija ima ir greitai išblėsta. Didelis, ilgalaikis tikslas reikalingas krypčiai nusistatyti, žinojimui kuria linkme eini, o trumpus pavadinčiau veiksmų planu.

Tarkime, mano tikslas vidinė ramybė. Koks mano veiksmų planas jai pasiekti? Meditacija kiekvieną darbo dieną po 15 minučių rytais 30 dienų. Kodėl tai darau? Nes noriu rasti kelią į savo vidinę ramybę, grįžti iš išorės į vidų. Jei tikslą parašysime, kad nuo šiol medituosiu kasdien visus ateinančius metus – oj kaip skaudžiai galime kristi, o nukritus nebetikėsime, kad galime pakilti. Todėl svarbi taisyklė – veiksmų plane tikslai turi būti konkretūs ir pasiekiami. Todėl visada galvokime apie trumpus, konkrečius ir pasiekiamus žingsnius nei utopinius, kuriais nė patys netikime. Tai nereiškia, kad nereikia turėti didelių svajonių, tai reiškia, kad reikia turėti nedidelius tikslus jiems pasiekti.

O dabar pažiūrėkite į paveikslėlį ir atskykite sau – kuriom kopėčiom lengviau lipti? Ar mažais žingsneliais į viršų, ar dideliais, kur koją vos gali užkelti?

 

Apkabinu

 

leidžiu sau
leidžiu sau
leidžiu sau

Sekite Instagram'e

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Norėdami pagerinti jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Paspaudę "Sutinku" sutiksite su slapukų įrašymu