Kaip išlikti sveikiems ar kaip nesirgti?

aktyvus gyvenimo budas
Nieko naujo šiuo įrašu nepasakysiu – gal galite net neskaityt??? Tiesiog trumpa refleksija. Šiandien kaip tik 15min išėjo straipsnis – interviu apie darnų judėjimą Lietuvoje ir Tailande. Po interviu žurnalistei parašiau: „klausyk, mane džiugina tiek dviračių ir pėsčiųjų takų Alytuje, bet neramina, kad tiek mažai jais naudojasi“. Ji mane nuramino – „ateis ir tai, tuo tikslu ir daromi pokyčiai infrastruktūroje“. Gal aš šiek tiek užbėgu laike, bet vistiek – nu naudokitės tomis dovanomis tiesiai sau po nosimi! O mano istorija čia:
Šį rytą išbėgau palakstyti. Alytus tobula vieta gyventi aktyviai – tiek dviračių takų ko gero mažai kur yra. O ir eina jie pro miškelius, parkus, ežeriukus ar palei Nemuną… Vaizdai glosto akį, gali kvėpuoti pušyno, o ne išmetamų dujų kvapu. 7.20, išleidžiu vaikus ir pati įsispiriu į kedus, pasileidžiu ristele. Ne, aš nebegu nei greitai, nei toli – maždaug 3 km įveikiu per 17-20 min. Niekada nebuvau bėgimo fanė, atradau jį tik nuo praeitų metų gruodžio… 20 minučių miškeliu ir žinot ką aš noriu pasakyti? Sutikau lygiai vieną žmogų – senolį važiuojantį dviračiu. Viskas. Daugiau nieko. Žmonės tiek daug dėmesio skiria kaip nesusirgti, o tiek mažai kaip likti sveikiems…
Tai būkite sveiki. 95% mūsų sveikatos priklauso nuo mitybos, gyvenimo būdo ir streso. Ir visus juos mes patys galime valdyti. Tereikia pajudinti pirštą – gal vakarus pradėti leisti ne prie TV o vaikščiojant, gal vietoj šlapiankės nusipirkus daugiau pomidorų, gal pamažinus porcijos dydį, gal įsidedant vieną šaukštelį cukraus vietoj 2, gal nusiperkant dviratį ir savaitgalius leidžiant aktyviai, gal prisijungiant prie žygio su šeima….
Šiuo metu studijuoju ir per imunologiją kalbėjom, kad imunitetą tereikia pradžioj išlaikyti, jis mums duotas, net nereikia jo stiprinti. Jo stiprinti neįmanoma netausojant to, ką turi.
Tai būkite sveiki, mielieji. Rūpinkitės savimi – tiek savo kūnu, tiek savo mintimis. Ir primenu, kad moksliniais tyrimais yra įrodyta, kad optimistai gyvena žymiai ilgiau, nei pesimistai. Todėl dabar – laikas šypsenai…  Ir semkite gyvenimą pilnomis rankomis! 😉
Apkabinu,
S.
leidžiu sau
leidžiu sau
leidžiu sau

Sekite Instagram'e

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Norėdami pagerinti jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Paspaudę "Sutinku" sutiksite su slapukų įrašymu