Miego sutrikimai ir nemiga – kaip padėti sau?

miego sutrikimai, nemiga

Miego sutrikimai – viena dažniausiai pasitaikančių streso sukeliamų organizmo disfunkcijų. Miego sutrikimai – kai sunku užmigti, kai užmigus atsikeliama ir sunku užmigti iš naujo arba atsikeliama ypatingai anksti. Kai kuriais atvejais reikalinga gydytojo pagalba, bemiego sutrikimo iššūkius galima drąsiai susitvarkyti ir patiems. Louise Hay teigia, kad sveikatos pagrindas – žinoti kaip veikia kūnas. Deja, daugelis visuomenės ne tik, kad nežino, kaip jis veikia, bet ir nebeturi savo kūno pojūčio. Per praktikas dažnai tenka stebėti sustingusius, susikausčiusius kūnus. Ir tai nėra tik fizinė išraiška, mūsų kūnas atspindi mūsų jaumus ir emocijas. Kuo daugiau įtampos galvoje, tuo daugiau įtampos ir kūne.

Šiuo metu itin populiarėja psichosomatinė medicina, kuri ir tiria mūsų jausmų, emocijų, traumų sąlytį su mūsų fiziniu kūnu.

L. Hay nemigos ir miego sutrikimų priežastimi laiko baimę, nepasitikėjimą gyvenimo vyksmu, kaltės jausmą. Tabeltė nuo nemigos nuslopins simptomus, bet problemos neišspręs. Problema praeis kai bus panaikinta emocinė priežastis.

Miegodami praleidžiame apie 8 valandas kiekvieną parą – neabejotinai verta investuoti laiko ir pastangų, kad miego kokybė būtų geresnė.

Mano rekomendacijos geram, kokybiškam miegui:

  • Keletą valandų prieš miegą atsijunkite nuo interneto, televizoriaus, radijo klausymosi. Ypač venkite žinių ir buvimo socialiniuose tinkluose.
  • Itin svarbus rėžimas – eikite miegoti ir kelkitės visuomet tuo pačiu metu.
  • Mityba – vakare venkite sunkaus maisto, cukraus, labai aštraus ir sūraus maisto. Rinkitės lengvai virškinamą, nesudėtingą maistą ir valgykite ne vėliau nei 3 valandos iki miego.
  • Tvarkingas, išvėdintas kambarys ne mažiau svarbus nei pirmasis punktas. Tvarka namuose rodo ne tik jūsų polinkį tvarkytis, bet ir jūsų mintis.
  • Patogi lova ir čiužinys. Girgždantis, senas, nepatogus čiužinys, nešvari, suplyšusi ar sena patalynė tikrai negerins jūsų miego kokybės.
  • Vakarinis pasivaikščiojimas prieš miegą.
  • Savęs apsupimas mylinčiais, palaikančiais žmonėmis. Venkite pykčių, barnių, streso.
  • Ramios, atpalaiduojančios, meditacinės muzikos klausymas – ypatingai veikia 432 Hz muzika:

  • Maudynės vonioje ir aromaterapija. Rinkitės raminančius kvapus – melisą, bergamotę, ramunėlę, levandą, ylang-ylang ar kitus. Taip pat padės ir raminantys eteriniai aliejai.
  • Raminančių žolelių arbata – puikiai tiks levanda, jonažolė, melisa.
  • CBD kanapių aliejus. Apie šio aliejaus naudą jau ne vieni metai kalba mokslininkai. Deja, Lietuvoje tai vis dar naujiena. Tai mūsų šeimos vaistas numeris vienas – juo gydome ir žaizdeles, naudojam esant temperatūrai, kosuliui.
  • Skirtkite laiko sau ir savo pomėgiams.
  • Masažas puikiai ramina nervų sistemą ir gerina miego kokybę. Jei masažą darotės vakarais, rekomenduoju jį daryti ramesnį, lėtesnį, atpalaiduojantį, o ne gydantį. Kviečiu išbandyti masažo, reiki ir garso meditacijos praktiką.
  • Dėkingumo praktika – padėkokite už ką šiandien esate dėkingi ir užbaikite dieną su trumpu priminimu savo protui, sąmonei ir pasąmonei: „Aš leidžiu sau užmigti greitai, miegoti gerai ir giliai, atsikelti rytoj X val. ryto gerai išsimiegojus, pailsėjus ir būti kupinai jėgų bei energijos”. Veikia neįtikėtinai – išbandome per visas stovyklas!
  • Vakaro meditacija. Vakarinei meditacijai rinkitės atpalaiduojančias kūną, raminančias praktikas. Vakare rekomenduoju vengti kvėpavimo pratimų, energiją sukeliančių meditacijų. Savo Youtube kanale esu įkėlus keletą vakro meditacijų. Rekomenduoju klausytis meditacijos bent 7 vakarus prieš miegą išeilės, kad įvyktų pokytis. Tuo pačiu kviečiu tave į šio rudens tiesiogines vakaro praktikas – meditacijas internetu:

Na ir dabar svarbiausi dalykai:

Reguliarumas. Išbandyti vieną kartą galima – bet rezultato reiktų tikėtis po mėnesio, trijų ar net metų reguliariai naudojantis patarimais.

Tikėjimas, kad tai veikia. Tai 90% sėkmės. Šiuo metu daugybė mokslininkų kalba apie minties galią. Kur mintis – ten energija. Kur energija – ten rezultatas. Jei netikėsite, kad tai veikia – 90% kad tai nepagelbės.

Dėmesio, straipsnis tik rekomendacinio pobūdžio. Kas tinka man nebūtinai tiks ir kitiems, todėl kviečiu ne likti, kur esi, o ieškoti sau veiksmingo sprendimo.

Kviečiu prisijungti į sparčiai augančią bendraminčių bendruomenę.

leidžiu sau
leidžiu sau
leidžiu sau

SUSITINKAME INSTAGRAM'E

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Norėdami pagerinti jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Paspaudę "Sutinku" sutiksite su slapukų įrašymu