Medituoja ne tik vienuoliai – žymūs medituojantys žmonės

julia roberts medituoja

Kai išgirstam žodį meditacija, neretai galvoje asociacija būna labai stereotipiška – medituoti gali vienuoliai, aš nesugebu, reikia važiuot į Indiją ar Bali, kad tai išmokčiau daryti, normalūs žmonės taip nedaro, kad meditacija lygu religija ir t.t. Tai vienas didžiausių mitų, su kuo galima susidurti. Meditacijos nauda yra įrodyta tūkstančių tyrimų šiandien ir apie jos naudą nediskutuojama. O kad prieinama ne kiekvienam – taip pat mitas, kurį paneigti gali kiekvienas išbandęs meditacijos naudą.

Yra sakoma, kad jei nerandi laiko sau – gyveni neteisingai. Ir tai nėra kalba apie knygos paskaitymą ar išsimaudymą vonioje. Tai kalbama apie kokybišką laiką, kai gali atsikvėpti, įsikvėpti, kažką paleisti ar pasiimti, atverti save didesniam sąmoningumui. Taip pat yra sakoma, kad jei nerandi laiko meditacijai 15-20 min per dieną, tau reiktų medituoti kasdieną. Žinau, tai skaitant gali protas kelti maištą galvoje, bet tą supranta tik tie, kurie išbando šią patirtį.

Šiandien noriu jus paskatinti prie medituojančių bendruomenės – šiandien yra normalu rūpintis ne tik savo fiziniu kūnu, bet ir minčių higiena. Sėkmingo pasaulio elitas turi kai ką bendra – sportininkai, platininiai dainininkai, žvaigždės ir visi kurie susitinka reguliariai ant raudonojo kilimo turi vieną bendrą dalyką – tai meditaciją. Tai žmonės, įkvepiantys pasaulį ir turintys milijonus sekėjų. Paskaitykime ką jie apie tai sako ir kodėl disciplina ir kasdieninė praktika yra raktas į sėkmę.

ŽYMŪS MEDITUOJANTYS ŽMONĖS

Lady Gaga

Dainininkė, menininkė

“Meditacija padeda man nurimti“.

Kobe Bryant 

NBA žaidėjas

“Aš medituoju kiekvieną dieną. Tai kaip turėti inkarą. Jei to nepadarau, jaučiuosi, kaip aš vejuosi dieną, o ne ją valdau. Meditacija padeda man žiūrėti į viską ramiai ir padeda nusiteikti pozityviai dienai“.

Gisele Bundchen 

Supermodelis

“Protas yra galingesnis nei bet kas kitas. Gimdymo metu aš negalvojau apie skausmą. Aš meditavau. Tai padėjo man susikoncentruoti“.

Paul Mc Cartney 

Dainininkas, dainų autorius

“Tai gyvenimo dovana.  Tai kažkas, ką tu gali daryti visą laiką. Dabar tai prieinama visiems ir tai yra didelis dalykas“.

Steven Jobs

Verslininkas

„Jei tiesiog atsisėsi ir stebėsi, pamatysi, koks nenuilstantis tavo protas yra. Jei pabandysi jį nuraminti, tai tik pablogins viksą, bet per laiką ir praktiką protas nurimsta, o kai jis nurimsta, tuomet atsiranda erdvės išgisti labiau subtilius dalykus – tuomet tavo intuicija pradeda žydėti ir pradedi viską matyti labai aiškiai. Tereikia protui sulėtinti tempą ir pamatysi milžinišką augimą. Tu galėsi pamatyti kur kas daugiau, nei matei iki tol“.

Jhon lenon ir Yoko Ono

Tina Turner

Dainininkė

“Meditacija ir malda keičia tavo sielą į kažką pozityvaus. Jei tai ir taip pozityvu, meditacija tai pagerina“.

Jim Carrey

Aktorius

“Medituoju ne pirmus metus ir tai yra labai vertinga; tai moko mus kaip įeiti į atsipalaidavimo būseną ir ši patirtis įtakoją visą mūsų gyvenimą. Aš darau tai dabar, aš darau tai jau ilgą laiką ir aš visiems rekomenduoju tai patirti“.

Cameron Diaz

Aktorė

„Meditacijos nauda ir atsistatymas pakeitė viską. Dbar kai turiu šiuos įrankius tai padeda man įeit į tolimiausias mano pačios dalis ir visiškai perkrauti mano bateriją ir aš jaučiuosi tokia kieta galėdama tai!“

Richard Gere

Aktorius, aktyvistas

„Vienintelis dalykas, kuris nuves mus bet kur dvasiniame kelyje, nesvarbu, ar tai būtų koncentracija, mielaširdiškumas ar išmintis, yra dedikuoti save kasdieninei praktikai. Mums atrodo normalu, kad Olipiniai čempionai, profesionalūs dainininkai treniruojasi kasdien tam, kad pasiektų aukštumų sporte ar muzikoje. Kodėl neturėtų būti ta pati disciplina taikoma puoselėjant svarbiausias mūsų proto savybes?“

Arnold Schwarzenegger

Aktorius, politikas

“Aš praktikuoju 20 min. ryte ir 20 min. vakare ir galiu pasakyti, kad gal per 2 ar 3 savaites jau galėjau atsijungti nuo savo proto ir mokytis kaip fokusuotis bei nurimti“.

Julia Roberts

Aktorė

“Meditacija padėjo man susitvarkyti su netektimi.“

Madona

Dainininkė

„Meditacija parodė man kiek daug energijos turi tyla“.

Stingas

Muzikantas

„Joga supažindino mane su meditacijos praktika. Vienintelė meditaciją kurią iki šiol pažinojau buvo dainų rašymas“.

Emma Watson

Aktorė

“Mano susidomėjimas meditacija atėjo iš susidomėjimo Budizmu. Domėjausi literatūriniu būdu skaitydama knygas, bet supratau, kad knygų negana, tuomet pradėjau praktikuoti. Taigi, pradėjau tai, įsimylėjau tai ir tai padeda man labai“.

Oprah

Laidų autorė, prodiuserė

“Aš leidžiu sau gauti sveiką dozę ramaus laiko bent kartą per dieną, jei reikia ir du: 20 min. ryte ir 20 min. vakare. Žinau, kad tyla yra ta erdvė, kur galima rasti daug kūrybos, ramybės, šviesos ir meilės, tai yra ypatingai energizuojanti, bet tuo pačiu ir raminanti patirtis. Žinau, kad dienos beprotybėje, kuri bombarduoja mus iš visų pusių visomis kryptimis visada galima rasti ir tylą. Tik iš vidinės tylos gali sukurti savo geriausius kūrinius ir patį geriausią gyvenimą“.

oprah medituoja

 

Russell Brand

Aktorius

“Meditacija keičia mano sąmonę. Ji labai gerai jei turite priklausomybių. Tai labai gražu, didinga, tikra ir sukelia svaigulį“.

Katy Perry

Dainininkė, dainų autorė

„Man tai yra didžiausias poilsis, galingiausias „pietų miegas“ kokį tik gali gauti. Šis įrankis padeda man rasti ramybės momentus – aš neturiu daug laiko, o meditacija padeda man prailginti savo dieną didžiausiu savo pajėgumu“.

Clint Eastwoon

Aktorius, filmų kūrėjas

„Aš esu didelis transendentinės meditacijos palaikytojas. Aš ją praktikuoju beveik 40 metų dabar – ir manau, kad tai pats geriausias įrankis kokį visi gali turėti, padedantis man sunaikinti stresą“.

Jennifer Aniston

Aktorė

“Meditacija tai lyg dienos užvedimas, tai padeda įsicentruoti, streso lygis sumažėja ir pamatai, kad sąveikauji su pasauliu daug ramesniu ir lengvesniu būdu. Tai tiesiog taikus džiaugsmas“.

Negalėčiau prieštarauti nei vienam šių teiginių, todėl labai kviečiu tave pradėti rytus sąmoningai, o vakarus užbaigti ramiai. Iki susitikimų meditacijos erdvėje!

leidžiu sau
leidžiu sau
leidžiu sau

Sekite Instagram'e

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Norėdami pagerinti jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Paspaudę "Sutinku" sutiksite su slapukų įrašymu