Daugybė tyrimų rodo, kad stresas yra tiesioginė didžiosios dallies ligų priežastis, įskaitant vėžį ar širdies sutrikimus, diabetą. Stresas tapo XX ir XXI amžiaus pagrindine priežastimi, kartu su savimi besinešančia ilgą ligų šleifą. Kadangi gyvename visuotinio įsitempimo ir streso laikais, labai svarbu žinoti kaip su juo susidraugauti. Nes išvengti jo ko gero nepavyks beveik niekam.
Šiandien drąsiai galiu teigti, kad mes nebemokame… atsipalaiduoti! Nuolatinis galvojimas, rūpinimasis viskuo ir visais – tai mūsų kasdienybė, o stresas tapęs chronišku (t.y. norma).
Čia svarbiausias dalykas ką reikia suprasti – kur krypsta mūsų dėmesys ir energija, tai ir auginame. Jei kreipsime dėmesį į įtampas, jos ir augs. Bet visuomet galime pasirinkti kreipti dėmesį į… atsipalaidavimą, nes dėmesio kreipimas į įtampą rezultato neduos.
Atsipalaidavimas neįmanomas be įtampos, o įtampa – be atsipalaidavimo. Kaip kitaip žinosime, kad esame atsipalaidavę? Tai vienas iš visatos dėsnių, kad vienas be kito egzistuoti tiesiog negali. Kada auga stresas? Kai nėra atsipalaidavimo. Paprasta kaip du kart du.
Kai kūnas visiškai atsipalaidavęs, energija kūne teka laisvai. Tai pat moksliniais tyrimais yra įrodyta, kad džiaugsmas ir gebėjimas atsipalaiduoti yra tiesiogiai susiję ir priklausomi vienas nuo kito. Mokate atsipalaiduoti? Reiškiasi, kad mokate ir gyvenimu džiaugtis!
Juk ir Dievas 6 dienas kūrė, o 7 ilsėjosi ir džiaugėsi savo kūriniais.
Be atsipalaidavimo būsenos, mes negalime priimti, negalime suprasti, negalime augti. Ar pastebėjote, kad mažo vaiko ar gyvūno mokyti atsipalaiduoti nereikia – jie tai moka visiškai spontaniškai ir žino kada tai reikia padaryti bei tam nereikalinga jokia pastanga.
Suaugusiems, praradusiems tą galimybę, atsipalaiduoti reikia vėl išmokti – deja, nemokė to mūsų mokyklose, nemokė ir tėvai.
Mokytis atsipalaiduoti galima per įvairias streso mažinimo, emocijų paleidimo, atsipalaidavimo, meditacijų, jogos, joga nidra praktikas, labiausiai rekomenduoju kvėpavimo ir kūno skanavimo praktikas ir daryti jas tol, kol tai taps natūralia mūsų būsena ir gebėsime kurti, dirbti ir gyventi visiškoje atsipalaidavimo būsenoje tam, kad į savo gyvenimą pritrauktumėte daugiau džiaugsmo ir lengvumo.
Kaip pasiruošti atsipalaidaivmo praktikai?
Susitarkite su namiškiais, kad tuo metu, kai laiką skiriate atsipalaidavimo praktikai jie pabūtų tyliai. Išvėdinkite kambarį, uždarykite langus jei lauke gali būti triukšminga. Pasiruoškite kilimėlį ar pleduką pasitiesti ant žemės (visas praktikas geriau daryti ne lovoje, nes protui tai bus signalas eiti miegoti), pasiruoškite pleduką užsikloti – atsipalaiduojant kūno temperatūra krenta, dėl to gali pasidaryti vėsu. Išjunkite telefono garsą ir interneto ryšį. Nusiimkite akinius, laikrodžius, plaukų segttukus ir gumytes.
Įsijunkite ramią atpalaiduojančią muziką. Atsigulkite. Užmerkite akis. Atkreipkite dėmesį ar jūsų kūnas patogiai įsitaisęs ant grindų. Idealu, jei atsigulsite ant nugaros, lengvai pražerkite kojas, rankas padėkite šonuose, delnai atversti į viršų. Pradėkite stebėti savo kvėpavimą. Kvėpuokite pro nosį, į pilvo apačią. Galite stipriai suspausti visus kūno raumenis ir juos atpalaiduoti. Pradėkite stebėti savo kūną – nuo apačios į viršų, visuomet pradedant nuo kairės pusės tokia seka:
-atpalaiduoti kairę koją nuo pėdų einant link klubo aukštyn – į kiekvieną kūno dalį tiesiog įkvepiant ir iškvepiant. Pastebėkite kaip keičiasi kūnas vien sutelkiant dėmesį į tą kūno vietą – galite jausti didesnį atsipalaidavimą, augančią šilumą ar lengvą vibraciją,
-naudojant tą patį būdą aprašytą aukščiau atpalaiduokite pilvo apačią. Kiekvieno kūno daliai skirkite keletą sekundžių savo sąmoningo dėmesio,
– atpalaiduokite dešinę koją,
-atpalaiduokite kairę ranką,
– dešinę ranką,
– pilvą ir visus jo vidaus organus,
– nugarą, stuburą slankstelis po slankstelio nuo apačios iki viršaus,
-pečius ir krūtinę,
– kaklą ir gerklę,
– veido raumenis: smakrą, lūpas, liežuvį, skruostikaulius, akis, akių vokus, antakius, kaktą, kaukolę, viršugalvį.
Perskanavus visa savo kūną pajuskite visišką kūno atsipalaidavimą. Praktiką atilikite apie 15-40 minučių, labai svarbu iškart po jos staigiai nesikelti. Ir labai svarbus momentas stengtis pagaunant save keliaujant mintimis sugražinti savo dėmesį į tai, ką darai.
Atsipalaidaivimui puikiai tinka rami, atpalaiduojanti muzika:
Keliomis meditacijų ir atsipalaidavimo praktikomis dalinuosi savo Youtube kanale:
Trumpa 2 minučių atsipalaidavimo technika tinkama atlikti visą dieną:
Atsipalaidaivimo technika vakare prieš miegą:
Jei nori patirti gilų atsipalaidavimą visuose lygmenyse, kviečiu į savaitgalio Moterų stovyklą „Atsipalaidavimas” lapkričio mėn. Lietuvoje.
Persikrauk internetu
Įsikvėpk Lietuvoje
Atsinaujink Kelionėse
SUSITINKAME INSTAGRAM'E